تماس با ما : 32040055 -011 ایمیل : info@pouya.info

پیکر بندی کولر 206

23 بهمن 1398

پیکربندی سیستم برق خودرو مرحله دوم عیب یابی کولر 206 می باشد. چنانچه عیب سیستم کولر خودرو در مرحله اول رفع نشود این مرحله باید انجام شود. دستگاه دیاگ مناسب لازمه انجام این مرحله می باشد. مراحل پیکر بندی کولر خودروی 206 به این صورت است که ابتدا وارد منوی ایرانخودرو می شویم. ‎

 پیکر بندی کولر 206

مقدمه:

تهویه مطبوع از اجزای مهم و پیچیده خودرو می باشد و مخصوصاً اگر خودرو دارای سیستم برق مالتی پلکس باشد، عیب یابی آن نیز پیچیده تر می شود. پیکربندی از تنظیمات مهم سیستم برق و مالتی پلکس خودروی 206 می باشد. در مقاله حاضر به نحوه عیب یابی و پیکر بندی کولر 206 پرداخته می شود.

عیب یابی:

حالتی را در نظر بگیرید که با فشردن کلید AC کمپرسور کولر فعال نمی شود. این وضعیت از عیوب شایع در سیستم برق خودروی 206 می باشد. پیکربندی نادرست و یا عیب در سیم کشی خودرو دو منبع احتمالی این عیب هستند.

به منظور تست سیم کشی ابتدا باید مسیر سیم کشی را مشخص کرد. BM34 با دریافت دستور از BSI فرمان لازم را برای فعال نمودن بوبین کلاچ کولر خودرو صادر می کند. کمپرسور کولر دستور لازم برای فعال شدن را بصورت مستقیم از BSI دریافت می کند. سیمی که این دستور را انتقال می دهد پایه 7 از سوکت 16 پایه سبز رنگ زیر فرمان  می باشد. اگر با فعال شدن کلید AC این پایه نیز فعال شود، عیبی در سیم کشی وجود ندارد و باید پیکربندی بررسی شود.

پیکربندی سیستم برق خودرو مرحله دوم عیب یابی کولر 206 می باشد. چنانچه عیب سیستم کولر خودرو در مرحله اول رفع نشود این مرحله باید انجام شود.  دستگاه دیاگ مناسب لازمه انجام این مرحله می باشد. مراحل پیکر بندی کولر خودروی 206 به این صورت است که ابتدا وارد منوی ایرانخودرو می شویم.

سپس از بین 206 های موجود در دستگاه دیاگ گزینه مناسب را انتخاب می کنیم. باید توجه کرد که در اکثر دستگاه های دیاگ فعلی 206 های ایرانی از 206 های قبلی (سال تولید قبل از 90) جدا شده اند.  سپس وارد بخش BSI شده و پیکربندی دستی را انتخاب می کنیم. وارد منوی انتخاب مشتری شده و گزینه دستی را انتخاب می کنیم. با انجام  مراحل ذکر شده عیب یابی و پیکر بندی کولر 206 به پایان رسیده و با فشردن کلید AC کمپرسور کولر فعال خواهد شد.

 

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید