تماس با ما : 32040055 -011 ایمیل : info@pouya.info

انواع کنترل یونیت (ECU) و محل نصب آن در خودروها

22 بهمن 1398

کنترل یونیت فن ها در خودروهای پارس ، سمند ، آردی و 405 مربوط به کنترل دمای آب رادیاتور که محل نصب آن پشت چراغ جلو سمت چپ روی بدنه است . ‎

 

 
1 – کنترل یونیت فن ها در خودروهای پارس ، سمند ، آردی و 405 مربوط به کنترل دمای آب رادیاتور که محل نصب آن پشت چراغ جلو سمت چپ روی بدنه است .
 
2 – کنترل یونیت قفل مرکزی در خودروهای پارس ، سمند ، آردی و 405 مربوط به کنترل درب ها که محل نصب آن زیر قاب فرمان است .
 
3 – کنترل یونیت شیشه بالابر در خودروهای پارس ، سمند ، آردی و 405 مربوط به کنترل شیشه سمت راننده که محل نصب آن داخل قاب درب سمت راننده است .
 
4 – کنترل یونیت کولر در خودروهای تندر 90 ، پارس ، سمند ، آردی ، 405 و 206 غیر مالتی پلکس مربوط به کنترل کارکرد کولر که محل نصب آن زیر موتور فن تهویه داخل اتاق بالای پای شاگرد است .
 
5 – کنترل یونیت الکترونیکی سیستم جرقه و انژکتورECUموتور ، در خودروهای 206 ایران ، تندر 90 ، پیکان ، پارس ، سمند ، آردی ، 405 ، برای کنترل زمان و مدت پاشش سوخت انژکتورها و زمان جرقه که محل نصب آن در داخل اتاق موتور با کمی تفاوت مکانی است .
 
6 – کنترل یونیت آمپر یا ICN یا Cluster  در خودرو 206 ایران ، رانا ، سمند مولتی پلکس و پژو 206 مربوط به نمایش برخی از پارامترهای خودرو و موتور ، حورد نیاز راننده که محل نصب آن روی داشبورد است .
 
7 - یونیت نمایشگر چند منظوره در خودرو 206 پژویی و 206 ایران مربوط به نمایش ساعت ( و برخی دیگر از پارامترهای موتور مورد نیاز راننده و در خودرو 206 مولتی پلکس ) محل نصب آن در روی کنسول وسط است..
 
8 - یونیت کیسه هوا و پیش کشنده کمربندها در کلیه محصولات مربوط به ایمنی سرنشین های جلو و محل نصب آن زیر کنسول وسط کنار دسته دنده است. 
 
9 - یونیت گیربکس اتوماتیک در خودرو 206 پژویی اتوماتیک مربوط به پشتیبانی الکترونیک گیربکس اتوماتیک و محل نصب آن داخل اتاق موتور و روی گیربکس است. 
 
10 - یونیت BSI در خودرو 206 پژویی مربوط به کنترل سیستم های الکتریکال و الکترونیک جانبی و محل نصب آن زیر داشبورد و روبروی زانوی راننده است. 
 
11 - یونیت CNN در خودروهای داخلی که واجد مولتی پلکس ( مالتی پلکس ) وارداتی Continental هستند . مربوط به کنترل برخی سیستم های الکتریکال و الکترونیک جانبی و محل نصب آن زیر داشبورد و روبروی زانوی راننده است. 
 
12- یونیت BCM یا CBM در خودروهای داخلی که واجد مولتی پلکس اکوماکس هستند. مربوط به کنترل برخی سیستم های الکتریکال و الکترونیک جانبی ومحل نصب آن زیر داشبورد و روبروی زانوی راننده است .
 
13 - یونیت CEC در خودروی پارس مالتی پلکس . مربوط به کنترل برخی سیستم های الکتریکال و الکترونیک جانبی و محل نصب آن زیر داشبورد و روبروی زانوی راندده است. 
 
14 - یونیت RN در خودروهای داخلی که واجد مولتی پلکس SMS یا سازه پویش هستند. مربوط به کنترل برخی سیستم های الکتریکال جانبی عقب خودرو و محل نصب آن صندوق عقب است. 
 
15 - یونیت COM2000 در خودرو 206 پژویی مربوط به کنترل و کدینگ اطلاعات دسته های برف پاک کن ، راهنما و رادیو آن زیر این دسته ها و روی میل فرمان است. 
 
16- یونیت DNN در خودروهای سمند که واجد مولتی پلکس Continental هستند . مربوط به کنترل و کدینگ اطلاعات کلیدهای شیشه بالابر سمت راننده و شاگرد و درب های عقب و محل نصب آن روی قاب درب سمت راننده است. 
 
17 - یونیت PDN در خودروهای سمند که واجد مولتی پلکس Continental هستند . مربوط به کنترل و کدینگ اطلاعات شیشه بالابر سمت شاگرد و محل نصب آن روی قاب درب سمت شاگرد است. 
 
18 - یونیت MCN در خودرو رانا که واجد مولتی پلکس Continental است مربوط به کنترل و کدینگ اطلاعات کلیدهای شیشه بالابر سمت راننده و شاگرد و محل نصب آن روی کنسول وسط است. 
 
19 - کنترل یونیت DCN در خودروهای داخلی که واجد مولتی پلکس SMS یا ساژه پویش هستند. مربوط به کنترل و کدینگ اطلاعات کلیدهای شیشه بالابر سمت راننده و شاگرد و درب های عقب و محل نصب آن روی قاب درب سمت راننده است. 
 
20 - یونیت DSM در خوردوهای داخلی که واجد مولتی پلکس اکوماکس هستند. مربوط به کنترل و کدینگ اطلاعات سنسورهای دنده عقب و محل نصب آن روی قاب درب سمت راننده است. 
 
21 - یونیت FN در خودروهای رانا و سمند مولتی پلکس که واجد مولیت پلکس Continental است مربوط به کنترل مصرف کننده های داخل اتاق موتور و محل نصب آن در داخل یک قاب پلاستیکی داخل اتاق موتور است. 
 
22 - یونیت FCM یا FAM  در خودروهای داخلی که واجد مولتی پلکس اکو ماکس هستند مربوط به کنترل مصرف کننده های داخل اتاق موتور و محل نصب آن در داخل یک قاب پلاستیکی داخل اتاق موتور است 
 
23- یونیت ABS در خودروهای واجد ABS مربوط به کنترل چرخها و جلوگیری از قفل شدن چرخ ها در هنگام ترمز که محل نصب آن داخل اتاق موتور پشت چراغ جلو سمت چپ است .
 
 
 
🔧 کانال تخصصی برق و انژکتور پویا خودرو 
 👇
 
🆔 @POUYA_KHODRO
📞 011 _ 32040055
 
            09128984322

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید